Jak ale poznat, že to je opravdu tupým řetězem na motorové pile?

Tady je pár pomocných bodů, které vás spolehlivě navedou, že je třeba řetěz z motorové pily sundat a běžet do servisu nechat ho nabrousit. Pokud se na to cítíte, můžete vzít do ruky pilník a pečlivě řetěz nabrousit - o tom si povíme v dalším díle. Pokud se vám stalo, co píšeme a nemůžete čekat na další článek, ostřící nástroje můžete objednávat obratem u nás na eshopu.

A teď zmiňované body, jak poznat tupý řetěz na motorové pile:

  • Pila jde těžko do řezu, na motorovou pilu musíte více tlačit. 
  • Řetěz motorové pily se sám „nezakusuje“ do dřeva a vy musíte používat větší sílu než na začátku.
  • Při příčném řezání kmene vám řetěz místo hrubých pilin vyhazuje jemné piliny.
  • Řetězová pila nadměrně kouří, i přes dostatečně namazaný pilový řetěz a jeho správné upnutí.
  • Motorová pila nedělá rovný řez kmenem, zuby pilového řetězu jsou tak velmi pravděpodobně nerovnoměrně nabroušené a je třeba řetěz sundat a nabrousit, nebo použít náhradní pilový řetěz na vaši motorovou pilu, abyste mohli nerušeně pokračovat v řezání dřeva.

Mazat, brousit a zase mazat!

Je to tak. Pokud chcete, aby vaše motorová kráska skvěle fungovala a vykonávala svůj úkol dokonale, pak nezapomeňte před každým řezáním dřeva pilový řetěz zkontrolovat. Zkontrolujte, že pila má dost kvalitního oleje na řetěz a že je pilový řetěz ostrý jako břitva=)

Na pomocníky z kuchyně tentokrát prosím zapomeňte!

A prosím, žádný fritovací olej, žádné zbytky a použité přebytky z kuchyní a provozů. Jestli máte svou motorovou pilu rádi a chcete, aby vám dlouho a dobře sloužila, kupte si raději kvalitní olej na mazání řetězu. Pila se vám odvděčí dlouho životností a menším opotřebením. Ve finále ušetříte. Zadřená pila, modrá lišta, to jsou všechno indicie k tomu běžet do servisu. To samozřejmě nechcete, a není to levná záležitost. 

Přejeme vám kvalitní a efektivní práci motorovými pilami STIHL a spousty nařezaných kubíků dřeva!

Váš tým ChciPilu.cz