Jak vybrat křovinořez nebo vyžínač STIHL?

Často se nás ptáte, jaký křovinořez nebo vyžínač STIHL bychom vám doporučili, protože nabídka strojů firmy STIHL je rozsáhlá. Vše záleží na tom, co od stroje očekáváte.

V článku níže Vám zkusíme popsat, proč bychom volili právě daný stroj a vybereme naše favority z každé kategorie.

Pojďme se podívat jak vybrat optimální křovinořez právě pro vaše využití.

Sekání kolem domu - STIHL FS 89

Moderní křovinořez STIHL FS 89 je díky svému výkonu 0,95 kW dostatečně výkonný pro použití k sekání trávy a drobných keřů kolem domu. V balení je standardně dodáván dvoucípý žací nůž. Po dokoupení strunové hlavy je možné používat strunu až do průměru 2,7mm. Díky technologii STIHL 4-MIX je křovinořez tišší, méně vibruje a má menší spotřebu než klasické dvoutaktní křovinořezy. V jednoduchosti se jedná o 4 taktní motor se všemi jeho výhodami při zachování jednoduchosti použití, kvůli obsenci stálé olejové náplně. Tyto křovinořezy fungují na stejnou palivovou směs benzínu a oleje, ale mají nižší hmotnost a  nižší spotřebu a lepší průběh výkonu. 

Domácí použití na velký pozemek - STIHL FS 120 

Většina lidí, kteří mají dům, chatu, či chalupu potřebuje alespoň občas obsekat plot, stromy, nebo vyčistit zahradu od náletů.

Pro tuto práci bychom vám doporučili křovinořez STIHL FS 120, který má aktuálně bezkonkurenční poměr cena/výkon a i proto se v současnou chvíli jedná o jeden z nejprodávanějších křovinořezů.

S tímto křovinořezem získáte spolehlivý stroj, který už v základním balení dostanete se strunovou hlavou i trojcípím nožem. Stejně tak je v ceně i zádový popruh. Křovinořez STIHL FS 120 má dostatečný výkon 1,3 kw, takže bez problémů s ním můžete pomocí trojcípého nože posekat i silnější porost a vysokou trávu. Strunová hlava dodávaná k tomuto stroji zvládne použití struny až do průměru 2,7mm. Tento křovinořez je vybaven spolehlivým klasickým dvoutaktním motorem STIHL, který vám zaručí dlouhou životnost. Možná se ptáte, zda není STIHL FS 120 pro vás příliš velký, ale uvidíte sami, že dříve či později by vám se slabšími modely chyběl výkon a litovali byste, že jste rovnou nepořídili silnější stroj.

STIHL FS120

Silnější porost a větší plochy- STIHL FS 240

Pokud potřebujete křovinořez pro častější použití na větších plochách s vyšším a silnějším porostem, které napříkad kvůli sklonu nelze posekat jinak, doporučili bychom vám model STIHL FS 240, který je standardně dodáván s trojcípým nožem a umožňuje použití strunové hlavy AUTOCUT 36-2, do které lze použít strunu do průměru až 3,3mm. Tento křovinořez má výkon 1,7 kW a váhu pouze 6,9kg. Je standardně vybaven montáží řídítek s možností snadného nastavení bez použití nářadí, což se vám může hodit když křovinořez např. převážítě vozem. 

STIHL FS 240

Firma a profesionální použití - STIHL FS 460

Máte firmu, nebo se staráte o údržbu komunální zeleně a potřebujete křovinořez bez kompromisů, který bude spolehlivě fungovat několik hodin denně a lidé s ním budou rádi pracovat? Pak bychom vám doporučily profi křovinořez STIHL FS 460, který díky svému výkonu 2,2 kW lze využít i pro řezání křovin a slabých stromů.  Tento křovinořez disponuje všemi inovativními technologiemi STIHL, které usnadňují práci a zvyšují ergonomii. Samozřejmostí je tak snadné startování STIHL Ergostart, elektronicky řízený karburátor M-Tronic, nebo antivibrační systém uchycení motoru. Standardně dostanete v balení zádový popruh Advance a trojcípý nůž. Křovinořez STIHL FS 460 je používán profesionály po celém světě a jedná se o jeden z nejprodávanějších profi křovinořezů. Umožňuje použití širokého spektra řezných nástrojů od strunových hlav, vyžínacích nožů až po speciální  štěpkovací nože a pilové kotouče STIHL WoodCut.

STIHL FS 460

V případě, že byste chtěli poradit ohledně dalších modelů, rádi vám pomůžeme.

Technické parametry libovolných modelů si můžete snadno porovnat na našich stránkách vložením vybraných modelů do srovnávače.