Většina benzínových motorů používaných v zahradní technice stále potřebuje pro svůj běh namíchanou směs paliva (benzinu) a oleje

Palivovou směs je však třeba namíchat těsně před samotným použitím. Pokud totiž palivovou směs delší dobu skladujete, dochází vlivem chemických reakcí a vypařování k její degradaci a ztrátě mazacích schopností. Velice snadno si tak můžete použitím staré palivové směsi nenávratně poškodit motor svého stroje.

Na fotografii níže je jasně patrný vizuální rozdíl mezi čerstvě namíchanou palivovou směsí paliva s olejem STIHL HP a stejné směsi, která byla skladována po dobu 3-4 měsíců.

Stejně tak můžete viděj jasně červené zabarvení palivové směsi po namíchání s doporučeným olejem STIHL HP. Technik tak může velice jednoduše identifikovat, zda došlo k poškození motoru kvůli nepoužití tohoto výrobcem předepsaného oleje.

Výrobce po dobu trvání záruky předepisuje používání originálního oleje STIHL. Používám jiného se vystavujete riziku případného neuznání záruky.

Doporučujeme vám tedy namíchat si vždy pouze tolik palivové směsi, kolik jí plánujete spotřebovat během jednoho dne.

Stejně tak pokud váš stroj delší dobu nepoužíváte (např. přes zimní období), nechte palivovou směs v nádrži, aby nedošlo k poškození (vyschnutí a degradaci) gumových součástek palivové soustavy. Před prvním použitím stroje po tomto delším období však starý obsah nádrže vylijte a namíchejte novou, čerstvou palivovou směs. V opačném případě riskujete poškození motoru.

Pokud chcete mít provoz vašeho stroje bez starostí a neřešit problémy popsané výše, můžete používat již namíchané palivové směsi, které jsou speciálně vyvinuté pro dlouhodobé zachování všech vlastností a je možné je dlouhodobě sladovat a následně použít bez rizika poškození motoru.

Jedná se například o palivovou směs ASPEN 2, kterou máme k dispozici i v našem obchodě na odkazu níže.

https://www.chcipilu.cz/p/aspen-2t#