Jak vybrat elektrickou sekačku?

Jak vybrat elektrickou sekačku?

Elektrické sekačky jsou takoví malí společníci na menší zahrady. Elektrická sekačka je optimální stroj na malou zahradu, nebo předzahrádku u domu. Potřebujete přívod elektřiny a mít kam vysypat koš, ve zbytku je elektrická sekačka bez větší údržby.

Volit můžete elektrické sekačky s šířkou sekání 30 cm, 37 cm nebo 41 cm. Čím širší záběr sekání zvolíte, tím rychleji zahradu posekáte.

Velikost sběrného koše se pohybuje mezi 30–55 litry.


Jak vybrat AKU sekačku?

Jak vybrat AKU sekačku?

Podíváme se společně na výběr dalšího typu sekaček – AKU sekačky, akumulátorová sekačka, nebo také někdy nazývaná sekačka na baterie. V každém případě AKU sekačka je směr budoucnosti. Technologie postupují dopředu a AKU sekačky jsou tichý stroj, který vaši zahradu poseká stejně dokonale jako sekačka benzínová. Výkonově jsou tyto sekačky na srovnatelné úrovni jako benzínové stroje. Nepotřebujete benzín, neruší vás, ani sousedy hluk z motoru sekačky a zahradu posekáte s radostí. My tuto variantu doporučujeme, kudy chodíme. Kvalita je skvělá a o něco vyšší investice vám benefity AKU sekačky vyváží několikanásobně. Musíte jen myslet na to, že je třeba dobít akumulátor do sekačky. O výdrž se bát nemusíte a pokud byste přeci jen váhali, když si dokoupíte jeden akumulátor do sekačky navíc, tak posekáte střední až velkou zahradu s přehledem.


Jak vybrat benzínovou sekačku?

Jak vybrat benzínovou sekačku?

Benzínové sekačky jsou takové stálice, tahouni, dříči, říká se, že vydrží všechno, ale na takové tvrzení bychom byli opatrní... Je to výkonný stroj, zvládá terén i vlhkou trávu, ale potřebuje také náležitou péči. Nesmíte zapomenout koupit palivo, dát olej do motoru, sekačku občas vyčistit a jednou za čas nechat nabrousit nůž.

Pokud splníte všechny body, sekačka vám bude skvěle sloužit a sekat dlouhé roky. Bude trochu náročnější na údržbu, bude dělat větší rámus a taky trochu smrdět, ale je to přece benzínový stroj =)


Jak vybrat robotickou sekačku?

Jak vybrat robotickou sekačku?

Robotická sekačka je taková dáma mezi sekačkami. Potřebuje skvěle připravený terén, nelíbí se jí velké díry v trávníku, ani moc překážek, ale pokud jí připravíte zahradu, tak jak je třeba, bude sekat bez vás, a to je geniální! 

Robotická sekačka potřebuje vytyčený prostor tzv. omezovacím drátem, který je možné zakopat do země, nebo vést nad zemí. Tento krok však uděláte pouze jednou na začátku a pak už sekačka bude pracovat sama a vy si budete užívat výhled na dokonale posekanou zahradu. Robotická sekačka seká pravidelně a často a neustále zkracuje trávu o několik milimetrů a mulčuje ji, to znamená, že ji zapracuje do trávníku jako hnojivo a trávník tak skvěle prosperuje a je krásný a sytě zelený.

Tato investice do robotické sekačky oproti například benzínové je na začátku velkým otazníkem, ale pokud si spočítáte, kolik hodin práce ročně vám ušetří, máte ji velmi brzy „zaplacenou“.


Jak vybrat vyžínač?

Jak vybrat strunovou sekačku?

Strunové sekačky, nebo také vyžínače jsou malé elektrické, nebo AKU stroje, které nám slouží spíše jako doplněk k velké sekačce na zahradu. 

Vyžínače skvěle obsekají chodníky, stromky a prostory kolem keřů, které sekačka neposeká dokonale. Celý trávník s nimi však neposekáte.


Jak vybrat rosič nebo postřikovač?

Jak vybrat rosič nebo postřikovač?

Jak vybrat postřikovač?

Jaro je optimální čas pro přípravu zahrady na plnou sezónu. Nedílnou součástí je postřik rostlin a keřů, případně vinné révy pomocí manuálních rosičů, nebo motorových postřikovačů. Rosiče a postřikovače využijete nejen na zahradě a v lesním hospodářství, ale také v interiérech a halách například v případě hubení škůdců a hmyzu. Využití postřikovačů je tak velmi rozmanité a nyní je jejich největší sezóna. Pojďme se společně podívat, jak vybrat ten správný postřikovač, aby vyhovoval vašim potřebám.

Stručný souhrn a tipy jaký postřikovač, nebo rosič vybrat:

  • Pro malé zahrady, občasné použití, nebo na květiny vám bude stačit ruční postřikovač
  • Na velké plochy, rozlehlé skleníky a vinice volte zádové motorové rosiče
  • Pokud jste limitování maximálním hlukem, vyberte si Akumulátorový postřikovač, skvěle poslouží a zastoupí plnohodnotně motorový stroj