Podíváme se společně na výběr dalšího typu sekaček – AKU sekačky, akumulátorová sekačka, nebo také někdy nazývaná sekačka na baterie. V každém případě AKU sekačka je směr budoucnosti. Technologie postupují dopředu a AKU sekačky jsou tichý stroj, který vaši zahradu poseká stejně dokonale jako sekačka benzínová. Výkonově jsou tyto sekačky na srovnatelné úrovni jako benzínové stroje. Nepotřebujete benzín, neruší vás, ani sousedy hluk z motoru sekačky a zahradu posekáte s radostí. My tuto variantu doporučujeme, kudy chodíme. Kvalita je skvělá a o něco vyšší investice vám benefity AKU sekačky vyváží několikanásobně. Musíte jen myslet na to, že je třeba dobít akumulátor do sekačky. O výdrž se bát nemusíte a pokud byste přeci jen váhali, když si dokoupíte jeden akumulátor do sekačky navíc, tak posekáte střední až velkou zahradu s přehledem.

Pojezd

U akumulátorové sekačky volíte model s pojezdem, nebo bez pojezdu. Pokud máte menší rovinnatý terén, bude vám dobře sloužit akumulátorová sekačka bez pojezdu. Pokud chcete pohodlnější sekání s minimem námahy anebo máte zahradu do kopce, případně větší rozlohu, doporučujeme jednoznačně AKU sekačku s pojezdem.

Šírka sečení

Zde můžete vybírat optimálně dle velikosti zahrady sekačky mezi 37–51 cm.

Sběrný koš

Na výběr je také dvojí velikost sběrného koše, Samozřejmě dle velikosti sekačky – od 40 do 55 litrů.

Zásadní při výběru akumulátorové sekačky je počáteční sestava, tedy zda koupíme pouze „holou“ sekačkubez akumulátoru a nabíječky, nebo vyberete střední model označený „SET“ ve kterém budete mít k sekačce rovnou jeden akumulátor a nabíječku, nebo zvolíte cenově výhodný „SET+“, který obsahuje sekačku, nabíječku a dva akumulátory.

Poměr cena/výkon je optimální volba vždy SET, případně SET+. Pokud však máte doma jiné stroje z akumulátorové řady STIHL, možná už akumulátor a nabíječku máte, pak se vždy vyplatí nejlépe koupit základní sekačku bez příslušenství.

 

  Tiché, lehké a obratné

  Nepotřebujete benzín ani přívodní kabel

 

 Musíte dobíjet baterie

 Na velkou zahradu potřebujete více baterií (2)

Musím se o sekačku starat? 

Ano, o některé sekačky se musíte starat více a o některé méně.

AKU sekačka nepotřebuje žádnou speciální údržbu, potřebuje dobíjet baterie/akumulátory, občas vyčistit prostor sekání od nánosu trávy a po nějakém čase je vhodné nechat u odborníka nabrousit nůž.

 

Už máte svého favorita, tu správnou sekačku na trávu? 

Zajímá vás, jak se starat nejen o sekačku, kterou máte doma? Podívejte se na náš článek zde.

Pokud byste stále váhali a potřebovali poradit, neváhejte se na nás obrátit. 

 

Rádi Vám poradíme!