Všimli jste si, že máte posekáno? A kdo posekal, když jste byli v práci? Tohle je skutečně ta nejpohodlnější verze sekání, Robotická sekačka iMOW® totiž seká za vás! Plná automatizace a průběžné sekání pro všechny velikosti trávníků. Rychlá cesta pro dokonalý trávník s nulovou námahou, to zní dokonale - a také je! Automatické sekačky STIHL jsou geniálními pomocníky.

Pokud nevíte, jaká sekačka bude ideální, podívejte se na naše tipy: Jak vybrat sekačku?

Jakou vybrat sekačku?

PORADNA: Jak vybrat sekačku? Jakou sekačku STIHL zvolit?

Stručný souhrn a tipy jakou sekačku zvolit:


PORADNA: Jak připravit zahradní techniku na zimu?

PORADNA: Jak připravit zahradní techniku na zimu?

Plánujete odstavit zahradní sekačku, zahradní nůžky, motorovou pilu nebo traktor na zimu?

Chtěli byste udělat pro svůj stroj maximum, aby na jaře ihned naskočil a mohli jste ho začít bez starostí používat?

V článku níže vám poradíme několik bodů, které byste měli vždy při delší odstávce dodržet.

Jak vybrat robotickou sekačku?

Jak vybrat robotickou sekačku?

Robotická sekačka je taková dáma mezi sekačkami. Potřebuje skvěle připravený terén, nelíbí se jí velké díry v trávníku, ani moc překážek, ale pokud jí připravíte zahradu, tak jak je třeba, bude sekat bez vás, a to je geniální! 

Robotická sekačka potřebuje vytyčený prostor tzv. omezovacím drátem, který je možné zakopat do země, nebo vést nad zemí. Tento krok však uděláte pouze jednou na začátku a pak už sekačka bude pracovat sama a vy si budete užívat výhled na dokonale posekanou zahradu. Robotická sekačka seká pravidelně a často a neustále zkracuje trávu o několik milimetrů a mulčuje ji, to znamená, že ji zapracuje do trávníku jako hnojivo a trávník tak skvěle prosperuje a je krásný a sytě zelený.

Tato investice do robotické sekačky oproti například benzínové je na začátku velkým otazníkem, ale pokud si spočítáte, kolik hodin práce ročně vám ušetří, máte ji velmi brzy „zaplacenou“.